Αντιδράσεις για την αλλαγή
- Written by Footballleague News
- Published in Ηρόδοτος
- 0 comments
Η αλλαγή έδρας στο ματς Ηρόδοτος - Απόλλων Πόντου προκάλεσε αντιδράσεις.
Από την Παρασκευή (21/09) είχε γίνει γνωστό ότι η αναμέτρηση Κυπέλλου μεταξύ του Ηροδότου και του Απόλλωνα Πόντου άλλαξε ημέρα διεξαγωγής και γήπεδο. Η απόφαση να φιλοξενηθεί το ματς στο Παγκρήτιο και όχι στο γήπεδο Νέας Αλικαρνασσού ήταν, μάλιστα, αυτή που προκάλεσε αντιδράσεις στις τάξεις των οπαδών.
Στο κάλεσμα της ΠΑΕ που ανέφερε μεταξύ άλλων: «Ραντεβού με τη ιστορία... Εμείς θα είμαστε όλοι εκεί...!! Εσείς;!», υπήρξαν σχόλια έντονης δυσαρέσκειας για το γεγονός ότι το παιχνίδι για την πρεμιέρα των «32» θα διεξαχθεί με τον Ηρόδοτο τυπικά γηπεδούχο και όχι στη φυσική του έδρα.
Last modified onΔευτέρα, 24 Σεπτέμβριος 2018 22:23