Ήττα στη Δράμα

Ο Πανθρακικός έχασε 1-0 στη Δράμα από την τοπική Δόξα.

Φιλικό με τη Δόξα Δράμας έδωσε εκτός έδρας ο Πανθρακικός. Η ομάδα της Κομοτηνής γνώρισε την ήττα (1-0) από τους «μαυραετούς», οι οποίοι άνοιξαν το σκορ στο 2ο λεπτό, χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Γιόνδης. Σημειώνεται ότι στο 24ο λεπτό ο αρχηγός του Πανθρακικού, Μαυρουδής Μπουγαΐδης, έγινε αναγκαστικά αλλαγή και τη θέση του στο κέντρο της άμυνας πήρε ο Μανώλης Ρουσσάκης. Ο 23χρονος αμυντικός έκανε 6 ράμματα στο εσωτερικό μέρος του χείλους του. Υπενθυμίζεται ότι είχε προηγηθεί το Σάββατο (13/8) και άλλο φιλικό για τον Πανθρακικό, η εντός έδρας ήττα (3-0) από την Ξάνθη.

Για τον Πανθρακικό αγωνίστηκαν οι παρακάτω παίκτες: Τζελέπης, Γκαραβέλης, Πολίμος, Μυρθιανός, Μπουγαΐδης, Ρουσσάκης, Βλαχόπουλος, Γκιντίδης, Μωραΐτης, Κάρδαρης, Πλέγας, Γαβριηλίδης, Ψάλτης, Κυριαλάνης, Κουσίδης, Μπεκατώρος, Νικόλτσης, Χαλκιαδάκης και Ζυγκερίδης

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Σικαλιάς, Ρεβυθόπουλος, Κουρτεσιώτης, Γκαρακλίδης, Παπαζαχαρίας, Πινδώνης, Κεφάλας, Μπουσινάκης, Σουάνης, Καρλόπουλος, Γιόνδης. Έπαιξαν και οι: Ντος Σάντος, Ακασού, Μαρκόπουλος, Ολίσε, Κουμπρόγλου, Πολύζος

Last modified onΚυριακή, 14 Αύγουστος 2016 22:27