Τρίτωσε για Αχαρναϊκό

Για τρίτη φορά φέτος ο Αχαρναϊκός δέχεται γκολ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Στην 11η θέση της βαθμολογίας και 5 πόντους πάνω από τη ζώνη υποβιβασμού υποχώρησε ο Αχαρναϊκός έπειτα από την ήττα (2-1) στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης απέναντι στην Καλλονή. Οι «πράσινοι» που αποδυναμώθηκαν αισθητά τον χειμώνα, καλούνται να «δέσουν» και να πετύχουν τον στόχο της άνετης παραμονής. Ωστόσο, στα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους έχει στοιχίσει η συγκέντρωση στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Απέναντι στην ΑΕΛΚ η ομάδα του Μενιδίου βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 45', ενώ στην Καρδίτσα η Αναγέννηση πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου 45λεπτου και εν τέλει επικράτησε 2-0. Το ίδιο συνέβη και στην εντός έδρας ήττα (2-1) από τη Σπάρτη, εκεί όπου η ομάδα της Λακωνίας μπήκε σε θέση οδηγού στο 44'.

Last modified onΔευτέρα, 19 Ιούνιος 2017 20:53