Με στόχο το 7/7
- Written by Footballleague News
- Published in ΟΦΗ
- 0 comments
Την πρώτη του νίκη απέναντι σε ομάδα της πρώτης τριάδας, ψάχνει ο ΟΦΗ κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης
Στα ύψη βρίσκεται το ηθικό στο στρατόπεδο του ΟΦΗ, ενόψει της αναμέτρησης του Σαββάτου (29/04, 17:00) απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης.Οι Κρητικοί διανύουν και αυτοί, όπως και ο αντίπαλος τους, περίοδο φόρμας, μετρώντας έξι συνεχόμενες νίκες και απέναντι στην «Ελαφρά Ταξιαρχία» θέλουν να φτάσουν στον… τυχερό αριθμό 7.Το κίνητρο για το θετικό αποτέλεσμα είναι λιγότερο βαθμολογικό (καθώς ο ΟΦΗ βρίσκεται μακριά από την 2η θέση και την άνοδο στην Super League, αλλά περισσότερο ψυχολογικό, καθώς μία νίκη θα δείξει πως η κανονική θέση της ομάδας της Κρήτης δεν είναι στο -11 από την 2η Λαμία, αλλά ανάμεσα στις διεκδικήτριες της ανόδου στην μεγάλη κατηγορία, κάτι που υποστήριξε, με δηλώσεις του, προ ημερών και ο ίδιος ο Άγγελος Χαντί.
Επίσης, ενδεχόμενο τρίποντο απέναντι στον Απόλλωνα θα είναι και το πρώτο φετινό απέναντι σε ομάδα της πρώτης τριάδας, καθώς στον πρώτο γύρο οι Κρητικοί μετρούσαν δύο ήττες ( Άρης εκτός 1-0, Λαμία εντός 1-2) και μία ισοπαλία (Απόλλων Σμύρνης εκτός 0-0). Έτσι, μία νίκη κόντρα στον πρωτοπόρο θα είναι η ιδανική… τονωτική ένεση, ενόψει των δύο ακόμα σερί ντέρμπι που ακολουθούν, με Λαμία (εκτός) και Άρη (εντός).
[googlead][/googlead]