Ηττήθηκε στο Άργος
- Written by Footballleague News
- Published in ΑΗΤΤΗΤΟΣ
- 0 comments
Ο Αήττητος Σπάτων έχασε 3-1 από τον Παναργειακό σε φιλική αναμέτρηση.
Φιλική ήττα γνώρισε στο Άργος ο Αήττητος Σπάτων με 3-1 από τον Παναργειακό. Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλο δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο, καθώς δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικός, ενώ αμυντικά είχε αδυναμίες.
Ο Παναργειακός προηγήθηκε στο 18’ μετά από ατομική προσπάθεια του Μπουντόπουλου, που διέσχισε όλη την αριστερή πλευρά, πέρασε και τον Τσέλιο και πλάσαρε για το 1-0. Στο 44’ από κόρνερ του Καδά, ο Παπαϊωάννου με πλασέ πέτυχε το 2-0. Στο 58’ ο Καδάς κέρδισε τη μονομαχία με τον Χριστοφιλέα, έστρωσε τη μπάλα για τον Παναγιώτου, ο οποίος με σουτ έγραψε το 3-0.
Ο Αήττητος αντέδρασε στα τελευταία λεπτά και στο 75’ ο Γροντής επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Μουσταφά και άλλαξε πορεία, καταλήγοντας στα δίχτυα για το 3-1.
Παναργειακός (Γιώργος Αντωνόπουλος): Βαρβάκης, Μπούτας, Μπριλάκης, Παπαϊωάννου, Κυριακόπουλος, Καδάς, Παναγιώτου, Τσιμικλής, Καλύβας, Συρεγγέλας, Μπουντόπουλος (40’ Κρολ). Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι Παλιγγίνης, Παπασπύρου, Παιδάκης, Καρούτης, Μουσταφά.
Αήττητος Σπάτων (Σούλης Παπαδόπουλος): Τσέλιος, Χατζηιωαννίδης, Χριστοφιλέας, Μάγκας, Κολλαράς, Ηρακλής, Γροντής, Μουστάκης, Σταματάκης, Ματσούκας, Βασιλείου. Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι: Κοκκαλάς, Νικλητσιώτης, Μαρουκάκης, Κασνέτση, Μανωλάς, Γεωργακόπουλος, Άντερσον, Βούκοβιτς.
Ανταπόκριση: Δημήτρης Αργυρόπουλος