Επιστροφή στις νίκες ο Πλατανιάς

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ο Πλατανιάς επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας 2-0 την Κέρκυρα εκτός έδρας για την 19η αγωνιστική της Σούερ Λιγκ 2.

Η ομάδα της Κρήτης πέτυχε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενώ και η Κέρκυρα είχε τις δικές τις ευκαιρίες...

Το 0-1 έγινε στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Σάαντο μετά από αδράνεια στην άμυνα της ομάδας των Φαιάκων, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε με ψηλοκρεμαστό σουτ ο Κωστίκος στο 55’.

Ο Πλατανιάς δημιούργησε και έχασε ευκαιρίες με τον Λουκίνα και τον Παπαδόπουλο, ενώ η Κέρκυρα είχε δοκάρι στο 35ο λεπτό σε σουτ του Λεπενιώτη, του οποίου ακυρώθηκε ένα γκολ ως οφσάιντ (37'). Γκολ ακυρώθηκε για τον ίδιο λόγο και του Λουκίνα στο 89'.

Κέρκυρα (Κώστας Χριστοφοράκης): Παγκράτης, Βλάχος, Παναγιωτίδης, Γκίτσης, Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος, Πέδρο, Μίσκου, Σπίντζος, Ντε Βίντερ, Λεπενιώτης (63’ Καρακώστας)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Πενταράκης, Κωστίκος, Τσαμούρης, Σάαντο, Κόρτσταμ, Κατσαρός, Εϊσντεν (65’ Σμυρλάκης), Οικονόμου, Παπαδόπουλος (73' Παπουτσογιαννόπουλος), Γιούσης (85' Νιαυραδάκης), Λουκίνας

Last modified onΣάββατο, 29 Φεβρουάριος 2020 21:01