Επεισοδιακή πρόκριση Παναργειακού

Με 9 ποδοσφαιριστές η Νέα Αρτάκη, «λύγισε» στην παράταση (3-2) από τους Λύκους.

Επεισοδιακό παιχνίδι έγινε στη Νέα Αρτάκη μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και του Παναργειακού. Οι γηπεδούχοι «λύγισαν» στην παράταση με 3-2 και ενώ έπαιζαν με 9 ποδοσφαιριστές. Η ομάδα του Άργους θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση τα Τρίκαλα.

Στο 27' ο Πολίτης έκανε το 1-0 για τη Νέα Αρτάκη, αλλά τρία λεπτά μετά ο Κωστίκα ισοφάρισε σε 1-1. Δοκάρι είχε ο Πρίκας στο 45' και στο 49' ο Χατζηδημητρίου έκανε το 1-2. Τελικά στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παπαδάκης έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί αποβλήθηκε στο 106' ο Τσούπρος και δύο λεπτά μετά ο Φατόν. Στο 110' ο Πρίκας με φάουλ έδωσε το προβάδισμα στον Παναργειακό και αποβλήθηκε στους πανηγυρισμούς.

ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ (Γιώργος Κούτσης) Ντουμάνης, Παπαγγελής (90΄ Γιαλεδάκης), Κατσογιάννης, Στασινόπουλος, Τσούπρος, Καλλέργης (83΄ Κοροβέσης), Λάμπρου (59΄ Νιφορόπουλος), Φατιόν, Καννούλας (59΄Γιαννιτσάνης), Παπαδάκης, Πολίτης

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας) Καραργύρης, Σαάντο, Ροκάι, Τσιώλης, Τσάνι, Τσιράκης, Καρυπίδης, Πρίκας, Κωστίκας (67΄ Καρέλης), Κουάνπα (46΄Γιατέϊ), Χατζηδημητρίου

Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας), Βογιατζής (Καρδίτσας)

Last modified onΚυριακή, 08 Σεπτέμβριος 2024 20:34