Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 62

Τρίποντο στο 92'!

Με γκολ στις καθυστερήσεις η Δόξα κέρδισε 2-1 τον Βατανιακό και έδωσε συνέχεια στην αναρρίχησή της, πετυχαίνοντας τρίτη σερί νίκη.

Μία πολύ σπουδαία όσο και αγχωτική νίκη πανηγύρισε η Δόξα Δράμας απέναντι στον Βατανιακό με ήρωα τον Πασχάλη Κάσσο στο 92ο λεπτό της αναμέτρησης. Αυτό ήταν το τρίτο σερί τρίποντο για τους «μαυραετούς», που έχουν ανακάμψει και βλέπουν από απόσταση επτά βαθμών πλέον την επικίνδυνη ζώνη. Αντίθετα η αξιόμαχη ομάδα της Κατερίνης είναι από σήμερα ουραγός, μετρώντας μόνο ήττες στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές.

Το πρώτο ημίχρονο θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα. Στην επανάληψη το ματς πήρε φωτιά μετά το αναπάντεχο γκολ του Ζαγοριανού (52') σε ένα σημείο, όπου η Δόξα έμοιαζε να ελέγχει τον αγώνα. Πριν όμως κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων ήρθε η ισοφάριση στο 56' με εύστοχο πέναλτι του Διαμαντόπουλου. Από εκεί και πέρα οι Δραμινοί έψαξαν την ολοκληρωτική ανατροπή και επιβραβεύτηκαν για την επιμονή τους στις καθυστερήσεις.
Συνθέσεις
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Μένκα, Μπουτζίκος, Κάσσος, Μουδούρογλου (46' Χιντασέλι), Ρούτσης, Κυριακίδης (70' Μουρατίδης), Βλασόπουλος, Στεργιανός, Λιαπάκης, Ετόφ (36' Διαμαντόπουλος), Θεοδωρέλης.
ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Κουδουνάς, Νταντάμης, Κωτσιόπουλος, Γιαλαμίδης, Λαγδάρης, Γιαπιτζής, Λαζαρίδης (68' Κατσαρός), Γιαξής (87' Στούμπος), Γιαννούλης (75' Μίλιεβιτς), Ποτουρίδης, Ζαγοριανός.

Πατήστε ΕΔΩ για το live της αναμέτρησης.

Last modified onΚυριακή, 22 Δεκέμβριος 2013 17:40