Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 62

Φονέας... Θεσσαλών!

Το «τρένο» της Ζακύνθου δεν έκανε στάση ούτε απέναντι στον Τύρναβο (2-0).

Σε... φονέα των Θεσσαλών εξελίσσεται η Ζάκυνθος. Η ομάδα του Ιονίου μετά τις νίκες της απέναντι σε ΑΕΛ και Ολυμπιακό Βόλου, τη Δευτέρα (02/02) το απόγευμα επικράτησε και του Τυρνάβου με 2-0 και εδραιώθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας, συνεχίζοντας την εντυπωσιακή της πορεία στο πρωτάθλημα. Το ματς ήταν κακό στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο 45λεπτο οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με κεφαλιά του Τσόπελα και στο 86' ο Κρολ με πλασέ «κλείδωσε» το τρίποντο!

Στο 57' η Ζάκυνθος διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε χέρι αμυνομένου, ενώ στο 76' οι Θεσσαλοί έχασαν μεγάλη ευκαιρία, με τον Ξενοδόχοφ να νικά στο τετ τον Γκουρτσα. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα του Τυρνάβου στο πρωτάθλημα με τον Απόστολο Χαραλαμπίδη στον πάγκο. Μάλιστα, η θεσσαλική ομάδα είχε να χάσει σχεδόν τρεις μήνες, από την εντός έδρας ήττα (2-1) της 9ης Νοεμβρίου απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Ντάνι Ακίνο): Ξενοδόχοφ, Τσόπελας, Αποστόλου, Καλλιβωκάς, Νόνης, Κρισμάρεβιτς, Ευθυμιάδης, Μπλέτσας, Πιτταράς (74' Πέττας), Λέκκας (57' Κρολ), Χατζησάββας (64' Κυριακίδης).

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Παληγεώργος, Καραμανλής, Λαμπρόπουλος, Κισκαμπάνης, Ντατίδης, Μιλουτίνοβιτς, Κυριάκος (56' Μπιλά), Παπασάββας (46' Γκούρτσας), Ότα (74' Εμμανουήλ), Ποκόνγκ.

Διαιτητής: Σφακιανάκης (Αθηνών)

Βοηθοί: Γκαβέρας, Μεϊντανάς (Αχαΐας)

Last modified onΔευτέρα, 02 Φεβρουάριος 2015 17:06